Doplňky stravy pro psy – jaké pejskovi podávat?

doplnky-stravyPro lesklejší srst, pro zdravější zuby nebo pro lepší imunitu. Doplňky stravy pro psy dnes nabízejí mnoho možností, jak udržovat naše mazlíčky ve skvělé kondici. Mohou našemu psímu kamarádovi ulevit od potíží nebo třeba vylepšit stav jeho kožíšku. Pojďme se spolu podívat na ty, které můžete psovi dopřát i na to, jaké mají účinky.

Proč doplňky stravy

I když váš pejsek dostává ty nejlepší granule, není na škodu mu přilepšit doplňky stravy. A to nejen v případě, že se naskytne nějaký problém, ale i v případě prevence. Psí sportovci například dostávají doplňky stravy jako předcházení onemocněním kloubů nebo při potřebě doplnění energie.


Pamatujte: Je dobré si prostudovat, zda v granulích, které svému psímu kamarádovi podáváte, už nejsou látky už obsažené a doplňky stravy podávat dle dávkování. Mohli byste například zbytečně zatěžovat jeho játra a ledviny. Budete-li je však dávat s rozumem, uvidíte, jak bude prospívat.


Lososový olej – pro zdravější kožíšek i psí hlavičku

16300_animall-lososovy-olej-pro-psyLososový olej je pro psy velmi zdravý a má mnoho pozitivních účinků. Tím nejvýraznějším, který můžeme pozorovat, je vliv na kvalitu a lesk kožichu. Srst po něm bude lesklá, kůže zdravější. Pomáhá také v období línání, při potížích se svěděním a zmírňuje i projevy psích alergií.

Psi navíc lososový olej milují. Je tak skvělý i v případě, kdy potřebujete, aby se pejsek rozjedl. Je také vhodný i jako přirozený zdroj energie, takže si ho zamilují i psí sportovci v zátěži.

Jakožto každý rybí olej obsahuje i ten lososový Omega3 mastné kyseliny a přispívá k dobrému vstřebávání vitamínů. Má vliv i na rozvoj mozku, a proto ho doporučujeme i štěňátkům a psům ve výcviku. Pejsci jsou tak díky lososovému oleji celkově šťastnější a spokojenější.

Benefity lososového oleje

  • srst je po něm lesklá a kůže zdravější
  • působí protizánětlivě
  • pomáhá překonávat nechutenství
  • je vhodný jako energetická přísada a ochucovadlo krmiva

 

Kelpa – mořská řasa pro trávení i imunitu

16282_animall-kelpKelpa je malý zázrak, který psí svět objevil v posledních letech. Jde o sušenou mořskou řasu, nejčastěji ve formě prášku. Mezi pejskaři je nejvíce oblíbená díky tomu, že pomáhá v odstranění zápachu z tlamy. Odstraňuje zubní plak a brání vzniku zubního kamene. Proto je skvělou volbou při péči o psí chrup.

Kelpa navíc obsahuje vysoký podíl minerálních látek a jódu. Podporuje tak přirozenou imunitu a trávení. Prášek stačí 2-3× týdně přidávat ke krmivu. Posypat jí můžete granule i syrové maso, pokud jím pejska krmíte. Za nějaký čas se zubní kámen a plak naruší a je možné jej buď zubním kartáčkem, nebo podáváním psích sušených pamlsků odstranit.

Pivovarské kvasnice

16285_animall-pivovarske-kvasnicePivovarské kvasnice obsahují velmi ceněné bílkoviny, vitamíny( kvasnice sú vitamín sám o sebe- vitamín B )  a celou řadu minerálů. Doporučují se jako doplněk stravy při řadě nemocí a také v případě, že pejsek trpí na nechutenství. Účinkuje na dobré trávení a podporují chuť k jídlu. Také pomáhají při zvyšování celkové odolnosti vůči nemocem a stresu. Mají i příznivý vliv na kvalitu kůže a srsti pejsků.

Pivovarské kvasnice pro psy si někteří pejskaři oblíbili i jako doplněk stravy při boji proti klíšťatům a komárům. Používat je můžete při únavě, nechutenství nebo po operacích a při potřebě doplnění vitamínů, minerálů a také po používání antibiotik.

Konopný olej – elixír plný vitamínů a minerálů

16297_animall-konopny-olej-pro-psyKonopný olej, získávaný z konopného semínka, je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin a vitamínů, hlavně A, D a E. Najdeme v něm také celý koktejl minerálů, jako je vápník, hořčík, draslík nebo železo.

A jak tento olej plný vitamínů a minerálů prospívá našim chlupáčům? Ideální je pro psy s onemocněním pokožky a při problémech se srstí. Chválí si ho i psí alergici a psí sportovci v zátěži. Prospívá i srdci a fungování imunitního systému i činnosti svalů a kloubů. Konopný olej také pomáhá při léčbě chronických nemocí kůže a srsti i při zánětlivých onemocněních. A stejně jako lososový olej může i ten konopný být prospěšný i při potřebě nabírání na hmotnosti nebo nárustu svalové hmoty.

Doplňky stravy animALL – vše, co váš mazlíček potřebuje

V animALL můžete svému psímu kamarádovi pro jeho zdraví, pohodu i krásný kožíšek vybrat skvělé doplňky stravy. Najdete u nás lososové oleje, kelpu, pivovarské kvasnice i další doplňky stravy, které si zamilujete vy i váš chlupáč. Doplnit psí jídelníček o tyto poklady tak můžete snadno a hlavně kvalitně.