O granulích animALL

Zdravé granule pro psy animALL - co byste o nich měli vědět?

Někteří možná neví, co si pod pojmem zdravé granule, přírodní granule nebo granule bez chemie představit. Někteří to vědí, ale chtějí zjistit víc informací o krmivu animALL. Ať patříte do jedné nebo druhé skupiny, jste na správném místě. Zde se totiž dozvíte vše o za studena lisovaných granulích animALL. Třeba i to, že mezi našimi příchutěmi najdete i bezlepkové granule a hypoalergenní granule.

Co jsou za studena lisované granule pro psy animALL? 

Lisování za studena je způsob přípravy potravin, ale i granulí, při kterém teplota zpracovávané směsi nepřesáhne zhruba 40°C. Možná si říkáte, jak tato metoda může být zdravá, když maso neprojde tepelnou úpravou. Nebojte se. Maso jako takové samozřejmě nejprve uvaříme, aby v něm nebyly žádné bakterie. Po uvaření maso sušíme, meleme, mícháme s bylinkami, ovocem, zeleninou i za studena lisovanými oleji a nakonec směs tvarujeme do granulek.

Výhody za studena lisovaných granulí

Díky tomu, že teplota zpracování nepřesáhne cca 40°C, zachovají si suroviny veškeré přírodní vitamíny, stopové prvky i minerály. A to ve své původní podobě.

V granulích animALL nenajdete žádné přidané látky, umělé konzervanty, barviva ani dochucovadla. Díky tomu můžeme říct, že krmivo animALL je zcela bez chemie.

Slyšeli jste už někdy pojem sušený Barf? Ano, i tak se může říkat našim granulím. Když páníček barfuje, znamená to, že svému psímu parťákovi dává syrové potraviny. Primárně syrové maso. A jelikož za studena lisované potraviny obsahují stejné živiny, jako syrové, můžeme naše granule nazývat sušeným Barfem. A přesně z toho důvodu jsou zdravé granule animALL skvělou volbou, když kromě Barfu občas potřebujete sáhnout i po něčem jiném.

Jak krmit za studena lisovanými granulemi?

Stejně jako těmi, které váš pejsek jedl doposud. Své zvyky tedy nemusíte měnit.

Nicméně při každé změně granulí se doporučuje přecházet na nový typ postupně, a to platí i pro zdravé granule animALL. Ideální je, když budete například dva týdny míchat staré granule s novými. Pejsek si na ně zvykne rychleji a předejdete tím případným dočasným zažívacím obtížím, které by mohly být s přechodem na novou stravu spojené.

A jakou dávku granulí máte svému chlupáčovi dát? Obecně doporučujeme 17–19 g krmiva na 1 kg živé váhy psa. Ale samozřejmě musíte brát v potaz také aktivitu, stáří a potřeby psa. Aktivnější jedinci mohou dostat vyšší dávku, zatímco “gaoučovým povalečům” dávejte méně, abyste předešli obezitě.

animALL = granule pro štěňata, dospělé psy i psí seniory

Zdravé granule pro psy animALL můžete dávat pejskům jakéhokoliv věku. Prospívají štěněčím, dospělým i seniorským bříškům. Rozdíl je pouze v dávkování a složení z různých druhů masa a dalších zdravých složek.

Štěňátka mohou ochutnat granulky animALL od 4. týdne po narození.

Pokud chcete zvýraznit chuť granulí, můžete je pejskovi smíchat s vodou.

Rozdíl mezi běžnými granulemi a zdravými granulemi animALL

Ano, granule animALL od běžných granulí poznáte na první pohled. A rozdíl poznáte nejen vy, ale i váš mazlíček. Zdravé granule pro psy animALL jsou charakteristické svou středně až tmavě hnědou barvou přírodního vzhledu.

Nejsou vylisované do žádných obrazců, takže nečekejte kuličky, kroužky, trojúhelníčky ani jiné grafické tvary. Granule vypadají jako nepravidelně tvarované válce. Jsou dlouhé 20–30 mm a v průměru mají 8 mm. Ale nebojte, menším plemenům nebo starším pejskům, kteří už trpí nedostatkem zoubků, je můžete bez problému nalámat.

Krmivo je středně tučné s vyšším obsahem proteinu. Charakteristická je pro něj masová vůně. U některých příchutí je jemnější, u některých, jako například Fish & Sweet Potato, je výraznější. Ale o to více lahodí psím čichovým buňkám.

Mají za studena lisované granule animALL nějakou nevýhodu?

Jen jedinou. Jejich trvanlivost je maximálně 6–8 měsíců. Jakto, říkáte si? Je to jednoduché. Jelikož krmivo animALL skutečně neobsahuje žádné konzervační látky, ale pouze přírodní vitamíny, nevydrží vám v zásobě tak dlouho, jako granule s konzervanty. Je to stejné, jako u lidského jídla. Ale otázkou je, zda absenci konzervantů považovat za nevýhodu.

Co o přírodních granulích animALL říká odborník?

Granule pro psy lisované za studena můžete považovat za superkrmivo. Jde o šetrnou metodu, která garantuje, že prakticky všechny přirozené vitamíny, minerály a ostatní bioaktivní látky zůstanou ve své původní podobě. Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých nezatěžují játra a ledviny, což je častou příčinou alergií nebo kožních problémů.

Za studena lisované granule posilují imunitu psa a díky hruběji mletým surovinám nebobtnají v jeho žaludku. Přirozený obsah vlákniny z ovoce a zeleniny zajistí intenzivní trávení ve střevě.

Kromě masa tvoří energetickou složku také kvalitní, a pro psa nejpřínosnější, lososový olej, který obsahuje přes 87 % esenciálních nenasycených mastných kyselin. Tyto kyseliny ovlivňují kvalitu, lesk a zdraví srsti i pokožky psa. Nepostradatelným prvkem v krmivu jsou také pivovarské kvasnice jakožto přirozený zdroj bílkovin, vitamínů a minerálů. Jsou vhodným doplňkem pro všechny rasy i velikostí psů, pro psy v rekonvalescenci nebo v zátěži, ale i pro psí seniory.”

Pokud vás zajímá, jak se zrodila myšlenka granulí bez chemie, přečtěte si příběh krmiva animALL.