Čím krmit psa alergika?

Že alergiemi netrpí pouze lidé, ale také pejskové, jsme si už řekli. Také už víme, že se v některých případech nemusí hned jednat o alergii, ale pouze o intoleranci. A dnes bychom se rádi zaměřili na to, jaké krmivo je nejvhodnější pro pejsky s těmito zažívacími obtížemi.

Hypoalergenní granule už jsou běžným produktem

První, co vás určitě napadne je, zda existují hypoalergenní granule pro psy. Odpověď je ano! Existují. V dnešní době už má alespoň 1 typ hypoalergenních granulí snad každá značka. Jiní výrobci mívají většinou rozdělené granule pro štěňata, pro dospělé psy i pro psí seniory. Od toho se následně odvíjí i hypoalergenní granule - i u nich bude záležet, jak starý je váš miláček.

IMG_6169Krmte bez chemie - za studena lisovanými granulemi pro psy

V animALL to máte o něco snazší. Jelikož jsou naše za studena lisované granule vhodné pro pejsky každého věku, máme pouze jednu kategorii hypoalergenních granulí. V ní najdete dvě příchutě - Ryba & Batáty a Sob & Kachna. Každá příchuť má 3 velikosti balení (1,5 kg, 5 kg a 14 kg). Záleží tedy, jak velkého jedlíka doma máte. Obě dvě příchutě hypoalergenních granulí pro psy animALL jsou zároveň také bezlepkové.

Jestliže má váš chlupáč alergii pouze na lepek či sóju, může si pochutnat na kterékoliv příchuti našich granulí - všechny jsou bezlepkové granule a neobsahují sóju. Zcela přírodní složení bez chemie je to nejlepší, co svému pejskovi s citlivým bříškem můžete dopřát.

 


V závislosti na typu pejskovy alergie můžete krmivo doplnit chutným olejem plným vitamínů. My vám můžeme doporučit lněný, konopný nebo lososový olej.

06260E17-DD6F-4EE8-B7A9-B19F3DEBC94D


 

IMG_9213Dobrůtky pro každého chlupáče

Je nám jasné, že ani hafan alergik se neobejde bez nějaké té dobrůtky za odměnu. Ideální volbou by pro něj mohly být sušené přírodní pamlsky. Sušené rybičky, kuřecí pařáty, vepřová střívka… Vše je pouze sušený kus masa, takže by pejskovi neměli způsobovat alergické obtíže. Ale vždy se raději poraďte s prodejcem a zjistěte si celé složení, není-li uvedené na e-shopu. 

 


I u sušených pamlsků myslete na to, na které maso má váš pejsek alergii. Jestliže mu nedělá dobře určitý druh masa, vyhněte se mu v jakékoliv podobě - i té přírodní.